Ile stoi gwiazda betlejemska?

Po przycięciu roślina powinna przez okres 4-6 tygodni stać w temperaturze około 15 stopni Celsjusza. W tym czasie dostęp światła nie ma dla niej żadnego znaczenia, rośliny nie należy ani podlewać, ani nawozić. Dopiero po upływie 6 tygodni doniczka z gwiazdą betlejemską powinna wrócić na swoje miejsce.

Ile wytrzyma gwiazda betlejemska?

W warunkach poniżej 12 stopni, poinsecja marznie i gubi liście. Dlatego tak ważne jest, by nie kupować gwiazd betlejemskich na straganach, w miejscach gdzie kwiaty są narażone na niskie temperatury. Dobrze, by w czasie transportu roślinę owinąć folią, a po przyniesieniu do domu, pozostawić ją na parapecie na kilka dni.

Ile razy zakwita gwiazda betlejemska?

Jeśli chcemy, by gwiazda zakwitła ponownie, to jej uprawę powinniśmy prowadzić w specjalny sposób już od Bożego Narodzenia. Jej barwny kwiatostan utrzymuje się po świętach czasem przez kilka miesięcy, a gdy roślina go już straci (zwykle następuje to wiosną) przycinamy jej pędy nad 2-3 oczkiem (licząc od dołu pędu).

Czy gwiazda betlejemska jest jednoroczna?

Poinsecja, potocznie nazywana gwiazdą betlejemską, najpiękniej prezentuje się w trakcie kwitnienia (listopad-marzec). Wiele osób traktuje ją jako sezonową ozdobę, jednak nie jest ona rośliną jednoroczną. Gdy zapewnimy jej odpowiednie warunki i traktowanie, to będzie ozdobą przez lata.

Ile czasu kwitnie gwiazda betlejemska?

Poinsecja nadobna (Euphorbia pulcherrima) potocznie nazywana gwiazdą betlejemską, najpiękniej prezentuje się nie tylko w grudniu, ale przez cały okres kwitnienia – tj. listopad-marzec.

Gdzie postawić gwiazdę betlejemska?

Gwiazda betlejemska lubi stanowisko jasne, ale nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia. Jej liście łatwo mogą ulec poparzeniom. Temperatura nie powinna być niższa niż 18 stopni, lepiej też, by temperatura pomieszczenia nie przekraczała 22 – 23 stopni.

Czy gwiazda betlejemska odrasta?

Gwiazda betlejemska zaczyna przekwitać pod koniec lutego. Zamiast ją jednak wyrzucać, można zadbać o to, aby zakwitła w kolejnym roku. Należy przenieść ją w chłodniejsze miejsce, przyciąć pędy i nie podlewać. Po pewnym czasie roślina wypuści nowe pędy.

Czy gwiazda betlejemska jest szkodliwa?

Gwiazda betlejemska, zwana też poinsecją lub wilczomleczem nadobnym, zawiera w swoich tkankach trujący biały sok mleczny, podobnie zresztą jak wszystkie inne wilczomlecze.

Jak przedłużyć życie gwiazdy betlejemskiej?

Gwiazda betlejemska świetnie nadaje się na świąteczną ozdobę nie tylko w doniczce. Kwitnące pędy z kolorowymi liśćmi można wstawić do wazonu, jako kwiaty cięte. Aby przedłużyć ich trwałość, należy krótko potrzymać końce łodyg nad płomieniem świecy albo zapalniczki.

Kiedy można przesądzać gwiazdę betlejemską?

Najlepszy termin na przesadzanie gwiazdy betlejemskiej (poinsecji) to maj (V). Gwiazda betlejemska jest żarłoczna, ale jednocześnie wrażliwa na zbyt duże dawki nawozów. Gdy jest przenawożona, żółknie i zrzuca liście.

Dodaj komentarz