Ile się czeka na wizę do usa

Czas rozpatrywania wniosku o wizę wynosi zazwyczaj trzy dni robocze, może on jednak różnić się ze względu na indywidualne okoliczności lub inne szczególne wymagania.

W związku z tym osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni nie muszą mieć wizy amerykańskiej. Muszą się jednak zarejestrować w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization – ESTA) i uzyskać akceptację wniosku.

Aby się o ubiegać o taką wizę, trzeba posiadać petycję imigracyjną zatwierdzoną przez Urząd Imigracyjny (USCIS), a złożoną w ramach łączenia rodzin lub przez przyszłego pracodawcę.

Wiza nie określa, jak długo można zostać w Stanach Zjednoczonych. Długość pobytu jest określana przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego w miejscu wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych.

Opłata za rozpatrzenie wniosku o standardową wizę nieimigracyjną wynosi 160 USD. Do tego typu wiz zalicza się wizy turystyczne, służbowe, studenckie i dla uczestników programu wymiany.

Ile trwa wyrobienie wizy? Wyrobienie wizy trwa od 3 do 5 dni, jednak te kilka dni to tylko okres potrzebny do zweryfikowania oraz przygotowania aplikacji wizowej w internecie. Do czasu oczekiwania na wizę do USA musimy także doliczyć termin spodziewanej rozmowy z konsulem.

Najpóźniej w dniu spotkania z konsulem uiścić trzeba uiścić bezzwrotną opłatę wizową, która wynosi: 325 dolarów – w przypadku sponsorowania rodzinnego, 330 dolarów – w przypadku osób wylosowanych w loterii wizowej, 345 dolarów – w przypadku sponsorowania pracowniczego.

Dodaj komentarz