Ile płynów do samolotu

Każdy pasażer w bagażu podręcznym może wnieść płyny lub żele w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml. Wszystkie pojemniki muszą być w jednej przezroczystej zamykanej torebce plastikowej o pojemności do 1 litra.
Wyświetl całą odpowiedź…

Płyny muszą być przewożone w pojemniku o pojemności nie więcej niż 100 ml Wszystkie płyny powinny być przewożone w pojedynczych, przezroczystych zamykanych torebkach o wymiarach 20 cm x 20 cm i pojemności do jednego litra.

Czy bagaż rejestrowany podlega limitom płynów? Nie, w bagażu rejestrowanym można umieścić opakowania z płynami bez limitu (np. 2l napój). Przewożąc większe ilości alkoholu, należy pamiętać jednak o wwozowych limitach celnych kraju, do którego podróżujemy.

Płyny można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml każdy, zapakowanych w przezroczystą torebkę plastikową z możliwością powtórnego uszczelnienia o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm.

* – Płyny, aerozole, artykuły toaletowe zawierające aerozole, dezodoranty, lakiery do włosów są dopuszczone do przewozu w bagażu podręcznym w opakowaniach do 100 ml objętości, w jednej przezroczystej, zamykanej torbie o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

W bagażu podręcznym, zabieranym na pokład samolotu, kosmetyki płynne, czyli wszelkie emulsje, żele, pasty, aerozole itp. muszą być przewożone w pojemnikach o objętości do 100 ml każdy, a wszystkie pojemniczki muszą być umieszczone w przezroczystej torebce o maksymalnej pojemności jednego litra.

Na pokładzie samolotu można mieć w bagażu podręcznym do 100 ml perfum, lecz w plastikowym, przezroczystym opakowaniu. Nie wolno pakować do niego ostrych przedmiotów, jak np. nożyczki – przypomina Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Każdy pasażer może zabrać ze sobą na pokład w sumie 1 l płynów. Jeśli chcesz zabrać kosmetyki w większych opakowaniach, spakuj je do bagażu rejestrowanego.

Można zabrać tusz do rzęs w bagażu podręcznym do samolotu, pod warunkiem że nie przekracza pojemności 100 ml i przedmiot jest zapakowany w przeźroczystej torbie na płyny.

Dodaj komentarz