Ile ml do samolotu

Na pokład samolotu można wziąć minimalną ilość płynów. Każdy pasażer w bagażu podręcznym może wnieść płyny lub żele w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml. Wszystkie pojemniki muszą być w jednej przezroczystej zamykanej torebce plastikowej o pojemności do 1 litra.
Wyświetl całą odpowiedź…

Płyny muszą być przewożone w pojemniku o pojemności nie więcej niż 100 ml Wszystkie płyny powinny być przewożone w pojedynczych, przezroczystych zamykanych torebkach o wymiarach 20 cm x 20 cm i pojemności do jednego litra.

Nie powinno być problemu do 100 mililitrów i łącznie do 1 l (wszystkich płynów). Najlepiej owiń je ręcznikiem – często zdarza się tak, że mogą je potłuc w czasie lotu!

Leki mogą być przewożone wyłącznie w bagażu podręcznym. Zabroniony jest przewóz w bagażu rejestrowanym. Płynne leki muszą być przewożone w butelkach do 100 ml umieszczonych w zamykanej, przezroczystej torebce foliowej o maksymalnej pojemności 1 l na osobę.

Płyny można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml każdy, zapakowanych w przezroczystą torebkę plastikową z możliwością powtórnego uszczelnienia o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm.

Teoretycznie do bagażu rejestrowanego można spakować wszystko, czego nie możesz przewieźć w bagażu podręcznym. Oczywiście jest tam miejsce na ubrania czy kosmetyki, lecz także na lekarstwa i tabletki – na pokład możesz zabrać wyłącznie te, które potrzebujesz zażyć w czasie podróży.

* – Płyny, aerozole, artykuły toaletowe zawierające aerozole, dezodoranty, lakiery do włosów są dopuszczone do przewozu w bagażu podręcznym w opakowaniach do 100 ml objętości, w jednej przezroczystej, zamykanej torbie o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

Dodaj komentarz