Ile kosztuje wiza turystyczna do usa

Koszt wizy nieemigracyjnej wynosi 160 USD (ok. 624 zł). Należność za wizę podana jest w USD, jednak trzeba pamiętać, żeby płatność uiścić w lokalnej walucie.
Wyświetl całą odpowiedź…

Opłata za rozpatrzenie wniosku o standardową wizę nieimigracyjną wynosi 160 USD. Do tego typu wiz zalicza się wizy turystyczne, służbowe, studenckie i dla uczestników programu wymiany.

To, ile kosztuje wiza do USA, uzależnione jest od jej rodzaju. Wiza turystyczna wchodzi w zakres wiz nieemigracyjnych i opłata wynosi wspomniane 160 USD.

O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.

Aby się o ubiegać o taką wizę, trzeba posiadać petycję imigracyjną zatwierdzoną przez Urząd Imigracyjny (USCIS), a złożoną w ramach łączenia rodzin lub przez przyszłego pracodawcę.

W związku z tym osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni nie muszą mieć wizy amerykańskiej. Muszą się jednak zarejestrować w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization – ESTA) i uzyskać akceptację wniosku.

Dodaj komentarz