Ile kosztuje swierk srebrny?

NazwaCechyCena[PLN]
ŚWIERK SREBRNY – ŻYWA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA 160-180CM CIĘTY ZIELONYRozmiar 160-180 Waga 59.50 Grunt/Poj CIĘTY45.00
ŚWIERK SREBRNY – ŻYWA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA 160-180CM CIĘTY SREBRNYRozmiar 180 Waga 30.00 Grunt/Poj CIĘTY45.00

Jak dbac o swierk srebrny?

Świerk srebrny nie ma dużych wymagań uprawowych.

Jest gatunkiem wymagającym stanowiska słonecznego, w innym przypadku szybciej gubi igły i może być podatny na choroby grzybowe. Picea pungens bardzo dobrze znosi suche powietrze, jest odporny na mróz i na zanieczyszczenia powietrza.

Jak często podlewać świerk srebrzysty?

Choinka w doniczce jest żywą rośliną, która oddycha, dlatego też należy ją podlewać gdy podłoże dobrze przeschnie (im wyższa temperatura, tym podlewanie będzie częstsze). Nawożenie jest zabronione, aby nie pobudzić rośliny do intensywnego wzrostu!

Jak dlugo rosnie swierk srebrny?

Rośnie szybko: do 50 cm rocznie, po 10 latach może mieć 4 m wysokości. Ozdoba rośliny: Nastroszone, sztywne i kłujące igły w kolorze szarosrebrzystym lub niebieskosrebrzystym. Dlatego często nazywany jest też świerkiem srebrnym.

Ile kosztuje swierk pospolity?

ok 30-50cm szkółkowany Mikoryza. Sprzedawane po: 10 szt. ( 2,04 zł / 1szt. )

Ile kosztuje świerk?

Świerk pospolity – komplet 50 sadzonek (30-50 cm) – 90,00 zł – e-CentrumOgrodnicze.pl.

Jak rozpoznać świerk srebrny?

Gęste igły mają zielononiebieską lub srebrzystoniebieską barwę. U starszych okazów świerków pędy boczne zwisają. Igły – grube i nastroszone – są mniej lub bardziej srebrzysto-niebieskie. Dlatego też często bywa nazywany świerkiem srebrnym.

Jak dbac o mlode świerki?

W odróżnieniu od innych iglastych gatunków, świerk kłujący głęboko się korzeni. Dlatego jest dość odporny na suszę. Z tego powodu regularne podlewanie świerku kłującego nie jest konieczne. Tylko młode świerki należy umiarkowanie podlewać.

Jak dbać o świerki?

Najlepiej posadzić świerka na stanowiskach nasłonecznionych. świerk serbski nie ma dużych wymagań co do podłoża, rośnie na każdej przeciętnej ogrodowej glebie. Warto jednak pamiętać, że nie toleruje nadmiaru wilgoci lub długo stojącej wody oraz gleb nadmiernie suchych.

Jak często podlewać świerk srebrzysty w doniczce?

Podlewanie drzewek choinkowych

Drzewa iglaste w domu należy podlewać tak, by gleba w doniczce była stale wilgotna. Różnice gatunkowe nie mają tutaj żadnego znaczenia. Oczywiście bez zalewania – szczególnie większych drzewek.

Dodaj komentarz