Ile idzie przelew z pko do ing

Uwzględniając godziny sesji NBP wiemy, że: pieniądze wysłane z PKO po 14:30 (dzień poprzedni), a przed 8:00 (dzień przelewu), znajdą się na koncie odbiorcy około godziny 11:15. pieniądze wysłane po 8:00, a przed 11:45 znajdą się na koncie odbiorcy około godziny 15:00.

Jeżeli mamy pecha, pieniądze w pierwszej kolejności trafiają do banku zwanego korespondentem i dopiero po zaksięgowaniu i ponownym wysłaniu trafiają do banku odbiorcy. Zazwyczaj jednak przeciętny czas oczekiwanie na przelew to 2–3 dni robocze.

Na zaksięgowanie pieniędzy będziemy zazwyczaj musieli poczekać jeden dzień, choć niekiedy nasza cierpliwość może być wystawiona na próbę: może zdarzyć się, że przekaz zostanie zrealizowany dopiero po 3 dniach.

Otóż minimalny czas realizacji przelewu bankowego krajowego to 2 godziny, a maksymalny to 2-3 dni (jeżeli przelew został wykonany tuż przed weekendem lub długim weekendem).

Przelew może dotrzeć do odbiorcy w dniu roboczym następującym po dniu przyjęcia zlecenia przelewu (tzw. Tomnext) lub nawet tego samego dnia (tzw. Overnight), o ile zostanie on zlecony w określonym czasie.

Przelew tradycyjny księgowany jest w czasie od 1 do 4 dni. Wpłaty na poczcie lub w agencji księgowane są maksymalnie w ciągu 14 dni.

Standardowy przelew idzie od dwóch godzin do nawet kilku dni – jeśli na przykład został zlecony w dniu wolnym od pracy lub w piątek wieczorem. Tak. Jeśli nie chcesz, aby pieniądze księgowane były w ramach sesji Elixir, możesz skorzystać z przelewu Express Elixir, BlueCash lub SORBNET.

Dodaj komentarz