Gdzie najlepiej sadzić hortensje?

Roślina jak najszybciej powinna znaleźć się na swoim miejscu. Stanowisko powinno być lekko zacienione, bo hortensja ogrodowa nie lubi rosnąć w cieniu i w pełnym słońcu. Wybierz miejsce osłonięte przed silnym wiatrem, który jest głównym powodem braku kwitnienia w kolejnym sezonie.

Kiedy przesadzać hortensje do gruntu?

Hortensje przesadzamy do gruntu wiosną lub jesienią, kiedy ziemia nie jest zmarznięta. Im większa wilgotność podłoża, tym szybciej rośliny wytworzą silne systemy korzeniowe. Z tego względu krzewy przesadzane wiosną wymagają bardzo obfitego podlewania przez cały sezon wegetacyjny.

Na jaką głębokość sadzić hortensje?

Hortensje sadzimy na taką głębokość na jakiej rosły w pojemniku. Jedynie na glebach piaszczystych i bardzo luźnych sadzimy je 3-4 cm głębiej. Gęstość sadzenia krzewów hortensji zależy od siły ich wzrostu.

Co posadzić pod hortensja?

Hortensje najczęściej sadzi się w sąsiedztwie bylin, tworząc wielobarwne rabaty z różnymi formami liści i kwiatów. Hortensje dobrze prezentują się wśród tawułek (Astilbe), piwonii (Paeonia), bylic (Artemisia), orlików (Aquilegia), rozchodników – ogrodowego (Sedum hybridum) i okazałego (S. spectabile).

W jakiej ziemi sadzić hortensje bukietowe?

Hortensja bukietowa preferuje stanowisko lekko półcieniste, ale poradzi sobie także na stanowisku słonecznym, jeżeli zapewnimy jej stale wilgotne podłoże. Mimo że krzew dobrze zimuje, warto zadbać także o stanowisko zaciszne, osłonięte przed wiatrem.

Kiedy najlepiej sadzić hortensje?

Roślinę najlepiej jest umieścić w gruncie zaraz po zakupie, przy czym najkorzystniejszym czasem sadzenia hortensji jest jesień lub wiosna. Niezależnie od pory roku warto sadzić te rośliny w pochmurne, ale nie zimne dni. Wybierając optymalny termin, musimy pamiętać, że kwiaty te źle znoszą niskie temperatury.

Jak przesadzić hortensje z doniczki do gruntu?

Po przygotowaniu dołka roślinę wyciągamy z doniczki i rozluźniamy jej bryłę korzeniową, a długie i uszkodzone korzenie obcinamy. Dzięki temu hortensja lepiej przyjmie się w nowym miejscu. Pamiętajmy, że hortensja musi być zasadzona na takiej samej głębokości, w jakiej rosła w doniczce.

Czy można przesadzić kwitnąca hortensje?

Przesadzanie hortensji podczas kwitnienia

Świeżo zakupioną w pojemniku hortensję bukietową można przesadzić (wysadzić) do gruntu w dowolnym momencie sezonu wegetacyjnego, także podczas kwitnienia.

Kiedy przesadzać hortensje Anabelle?

Ogólna zasada mówi, że najlepszym terminem na przesadzanie roślin jest jesień lub wiosna. W przypadku hortensji najlepiej zaplanować przesadzanie wiosną.

Czy hortensje można uprawiac w doniczce?

Do uprawy w doniczce nadaje się w zasadzie każda hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla), choć bez wątpienia do uprawy doniczkowej najlepiej wybierać odmiany o ograniczonym wzroście, jak np. odm. 'Sybilla’, czasem sprzedawaną też pod nazwą 'Masja’.

Dodaj komentarz