Gdzie można kupić Acerole?

Takie produkty znaleźć można w sklepie online www.natur-sklep.pl, gdzie można nabyć zarówno acerolę w kapsułkach, jak i w wersji mielonej. Jeżeli zainteresowani jesteśmy zakupem tabletek to wówczas dostępne jest opakowanie o pojemności 100 kapsułek, którego cena wynosi 37,90 zł.

Na co dziala acerolą?

Zawartość witaminy C w aceroli dodatkowo wspiera produkcję kolagenu, obniża ciśnienie i zapobiega udarowi mózgu, poprawia kondycję naczyń krwionośnych, uszczelnia je i przeciwdziała odkładaniu się złogów cholesterolowych w tętnicach.

Jak wygląda owoc acerolą?

Owoce aceroli są drobne, lekko zaokrąglone i charakterystycznie spłaszczone – jak owoce wiśni. Mają jasny, czerwony kolor i podzielone są na „płaty”, dzięki którym owoc wydaje się być złożony z trzech części. Miąższ aceroli jest soczysty, kwaśny, wewnątrz owocu znajdują się 3 pestki.

Jaki smak ma acerolą?

Wabiący wygląd owoców aceroli, niejednokrotnie uważa się za nie współgrający z ich intensywnie kwaśnym smakiem. Natomiast soczysty miąższ i delikatność skórki owoców aceroli sprawiają, że są one mimo wszystko chętnie spożywane (również przez dzieci).

Gdzie kupić nasiona aceroli?

Acerola sadzonka w Rośliny ogrodowe – Sklep internetowy Allegro.pl.

Jaką Acerolę wybrać?

Jeśli mamy dostęp do owoców aceroli, to warto kupować te, które nie są w pełni dojrzałe, bo w takich owocach zawartość witaminy C spada o ok. 40 proc.

Co ma najwięcej witaminy C acerola?

Acerola zawiera najwięcej witaminy C wśród wszystkich owoców. Zalecane dzienne zapotrzebowanie dla dorosłego na witaminę C wynosi 80mg.

Natomiast szklanka soku z aceroli (200ml) dostarczy Tobie tyle witaminy C co:

  • 5,5kg pomarańczy (ok. 18 sztuk),
  • 5kg truskawek.
  • 3,2kg kiwi (ok. 32 sztuki)
  • 2,3kg papryki (ok. 11 sztuk)

Co daje witamina C 1000?

Stymuluje syntezę kolagenu, wpływając na szybkość gojenia się ran i złamań. Jako silny przeciwutleniacz, chroni organizm przed wolnymi rodnikami i zmniejsza uszkodzenia komórek powstałe w wyniku chorób i procesów starzenia. Ponadto obniża ciśnienie krwi oraz reguluje stężenie glukozy we krwi.

Czy Acerolę można podawać dzieciom?

Owoce aceroli są całkowicie bezpieczne dla dzieci, a w formie soku czy syropu podawać je można nawet niemowlętom. Wyciąg z wiśni z Barbados jest także suplementem kwasu askorbinowego zalecanym kobietom w ciąży.

W jakich owocach jest najwięcej witaminy C?

Owoce – bogate źródło witaminy C

Sok z jednej cytryny zawiera aż 35% dziennego zapotrzebowania na tę witaminę. Niemniej jednak najwięcej witaminy C zawierają owoce dzikiej róży. W 100 gramach świeżej masy tych owoców bowiem znajduje się 250-800 mg. Drugie w rankingu są czarne porzeczki (150-300 mg).

Dodaj komentarz