Do kiedy rosną dziewczyny

Wedle tego podziału wczesne dojrzewania rozpoczyna się w wieku 11-12 lat, a kończy pomiędzy 14-15 rokiem życia. Natomiast późne dojrzewanie trwa od 14/15 roku życia do 19/20. Wszystko zależy od tego, jakie zmiany mają świadczyć o tym, że proces dojrzewania się rozpoczął.
Wyświetl całą odpowiedź…

Od trzecich urodzin do momentu pokwitania dzieci rosną zazwyczaj o 5 cm rocznie. W czasie dojrzewania płciowego tempo wzrostu gwałtownie przyspiesza, przy czym jest to w dużej mierze kwestia indywidualna.

Jeszcze przed czwartymi urodzinami długość ciała większości dzieci jest dwa razy większa niż w momencie narodzin. Od trzecich urodzin do momentu pokwitania dzieci rosną zazwyczaj o 5 cm rocznie. W czasie dojrzewania płciowego tempo wzrostu gwałtownie przyspiesza, przy czym jest to w dużej mierze kwestia indywidualna.

Największe różnice we wzroście u dziewczynek obserwowane są w wieku 12-13 lat, gdy dziewczęta wcześnie dojrzewające przebyły już skok pokwitaniowy wysokości ciała, a późno dojrzewające są jeszcze w fazie przedpokwitaniowej.

Najlepsze są ryby, które powinniśmy jeść minimum dwa razy w tygodniu. Świetną przekąską jest ananas, który poprawia jakość snu. Nie może zabraknąć mięsa, jaj, mleka, serów. Do tego maliny oraz płatki owsiane, ponieważ dzięki zawartej w nich melatoninie zwiększają produkcję hormonu wzrostu w organizmie nawet o połowę.

Dodaj komentarz