Dlaczego opadają mi liście z gwiazdy betlejemskiej?

Żółte i opadające liście gwiazdy betlejemskiej świadczą o uszkodzeniu korzeni. Częstą przyczyną tego stanu jest za duża wilgoć. Zazwyczaj gwiazda betlejemska radzi sobie całkiem dobrze, kiedy brakuje jej wody, pod warunkiem, że bryła korzeniowa nie jest całkiem przesuszona.

Dlaczego gwiazdy betlejemskiej zwijają się liście?

Ekspresowo może zareagować żółknięciem, zwijaniem i opadaniem liści. Dlatego jeśli transportujemy gwiazdę betlejemską ze sklepu do domu – dokładnie owińmy ją papierem i zadbajmy o to, żeby ta podróż była jak najkrótsza. W domu postawmy ją w jasnym, ciepłym miejscu – w temperaturze około 18° – 22°C.

Jak przedłużyć żywotność gwiazdy betlejemskiej?

Gwiazda betlejemska świetnie nadaje się na świąteczną ozdobę nie tylko w doniczce. Kwitnące pędy z kolorowymi liśćmi można wstawić do wazonu, jako kwiaty cięte. Aby przedłużyć ich trwałość, należy krótko potrzymać końce łodyg nad płomieniem świecy albo zapalniczki.

Czy gwiazda betlejemska może być na dworze?

Po przycięciu roślina powinna przez okres 4-6 tygodni stać w temperaturze około 15 stopni Celsjusza. W tym czasie dostęp światła nie ma dla niej żadnego znaczenia, rośliny nie należy ani podlewać, ani nawozić. Dopiero po upływie 6 tygodni doniczka z gwiazdą betlejemską powinna wrócić na swoje miejsce.

Dlaczego liście żółkną i opadają?

Żółknące i opadające liście

Dlaczego? Bo liście żółkną i opadają, kiedy roślina ma zbyt sucho, ale identycznie reaguje na nadmiar wody! Trzeba więc najpierw sprawdzić, czy roślinę zasuszyliśmy, czy jest zalana. Wystarczy przyjrzeć się ziemi w doniczce.

Dlaczego żółkną liście poinsecji?

Żółte i opadające liście świadczą o uszkodzeniu korzeni. Częstą przyczyną tego stanu jest za duża wilgoć. Zazwyczaj gwiazda betlejemska radzi sobie całkiem dobrze, kiedy brakuje jej wody, pod warunkiem, że bryła korzeniowa nie jest całkiem przesuszona. Natomiast nadmiar wody jej nie służy.

Czy gwiazda betlejemska odbije?

Jeśli chcemy, by gwiazda zakwitła ponownie, to jej uprawę powinniśmy prowadzić w specjalny sposób już od Bożego Narodzenia. Jej barwny kwiatostan utrzymuje się po świętach czasem przez kilka miesięcy, a gdy roślina go już straci (zwykle następuje to wiosną) przycinamy jej pędy nad 2-3 oczkiem (licząc od dołu pędu).

Jak Odzywic gwiazdę betlejemską?

Co zrobić, gdy gwiazda przestanie kwitnąć

Po pewnym czasie pojawią się nowe z zielonymi liśćmi. W okresie, gdy intensywnie rosną (wiosną), podlewamy roślinę regularnie i nawozimy odżywką uniwersalną dla gatunków domowych.

Jak prawidłowo podlewać gwiazdę betlejemską?

Roślinę należy podlewać, gdy około 2. centymetrowa górna warstwa podłoża, jest sucha. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby korzenie w centrum doniczki nie były wyschnięte. Woda powinna być wlewana stopniowo, aż bryła korzeniowa zostanie równomiernie nawilżona, ale nie nasączona wodą.

Jak dlugo wytrzyma gwiazda betlejemska?

Dobrze, by w czasie transportu roślinę owinąć folią, a po przyniesieniu do domu, pozostawić ją na parapecie na kilka dni.

Dodaj komentarz