Czy w pociągu można kupić bilet

Dla podróżnych, którzy wsiądą do pociągu bez ważnego biletu jest możliwość zakupu biletu u kierownika pociągu/konduktora. W tym celu należy niezwłocznie po wejściu do pociągu zgłosić się do drużyny konduktorskiej. Brak zgłoszenia będzie traktowany jako przejazd bez ważnego biletu.

Nasze bilety najlepiej kupić przez internet: na stronie internetowej lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Bilety dostępne są również w kasach biletowych POLREGIO i większości innych przewoźników kolejowych, w biletomatach, u obsługi pociągu. Uwaga! W naszym cenniku znajdują się opłaty za wydanie biletu w pociągu.

Warto pamiętać, że jeśli nie masz możliwości kupna biletu w kasie, automacie biletowym, przez telefon w: SkyCash, IC Navigator, Bilkom2 lub w systemie e-IC, to wówczas bilet możesz kupić u konduktora w pociągu: TLK, IC, EIC. … W pociągu EIC nie musisz zgłaszać tego faktu konduktorowi.

Nie da się teraz kupić biletów PKP Intercity na kursy po 12 czerwca 2020 r. To problematyczne, bo uniemożliwia klientom skorzystanie z rabatu, który powinien pozwalać na uzyskanie niższej ceny za bilet kupiony z wyprzedzeniem.

U przewoźników, którzy nie wymagają wsiadania do pociągu pierwszymi drzwiami, sam musisz znaleźć konduktora. Powinieneś zrobić to w pierwszej kolejności przed wejściem lub po wejściu do wagonu.

Po wyszukaniu połączenia, z którego chcesz skorzystać i wybraniu konkretnego przejazdu pojawi się przycisk „Kup bilet”, który przekieruje bezpośrednio do systemu transakcyjnego przewoźnika w przypadku pojedynczego przejazdu lub do systemu bilkom.pl w przypadku Wspólnego Biletu. Tam będzie można sfinalizować transakcję.

Data przejazdu: Bilety kolejowe krajowe są udostępniane w sprzedaży do 30 dni przed planowanym odjazdem pociągu. Kupując bilety z wyprzedzeniem, podróżujący mogą liczyć na następujące zniżki: 30% – od 30 do 24 dni przed odjazdem.

Dodaj komentarz