Czy w ciąży można jeść sushi

Jeśli kobieta w ciąży lubi sushi, nie należy go sobie odmawiać, ponieważ jak widać jest ono zdrowym, lekkostrawnym i pełnowartościowym daniem. Jednak dla uniknięcia ryzyka zatrucia, zaleca się wybór rolek, które nie mają w swoim składzie surowej ryby.

W ciąży powinniśmy unikać ryzyka zatrucia pokarmowego, dlatego tych pokarmów powinnyście unikać. Mięso i ryby należy spożywać tylko po obróbce termicznej, czyli gotowane, pieczone, smażone (możecie jeść sushi z pieczona rybą – powiedzcie w restauracji, że jesteście w ciąży to przyłożą do tego większą wagę).

Pozostałe główne składniki sushi czyli ryż i glony nori dostarczą przyszłej matce źródło łatwo przyswajalnej energii, witaminę B oraz jod niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu i rozwoju tarczycy i produkujących przez nią hormonów, zarówno matki jak i dziecka.

Kwasy omega-3 mają dobroczynny wpływ na rozwój płodowy dziecka i jego dobry stan zdrowia w dalszym życiu, dlatego ważne, by kobiety w ciąży dbały o dietę bogatą w te kwasy. Selen, który również znajdziemy w składzie surimi, jest bardzo ważnym pierwiastkiem, który gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Dodaj komentarz