Czy w chorwacji można łowić ryby bez zezwolenia

Aby wybrać się na ryby i łowić w wodach terytorialnych Republiki Chorwacji, zarówno rekreacyjnie jak i profesjonalnie, z pokładu łodzi czy z brzegu, potrzebne jest specjalne pozwolenie. Wędkarstwo rekreacyjne i sportowe dozwolone jest na całym obszarze chorwackich wód terytorialnych.

Najczęściej stosowane przynęty spinningowe to woblery, rippery, twistery i wahadłówki. Od jesieni do wiosny pod brzeg podpływają kalmary, które łowi się na sztuczne przynęty podobne do woblerów, powleczone tkaniną o jaskrawych kolorach.

– Sezon zaczyna się od końca marca, początku kwietnia – mniejsze tuńczyki albacora około 12 kg. – W Kwietniu jest sezon na – mniejsze ryby tuńczyki o wadze10-15 kg, skupia on sie wtedy w duże ławice.

Dorada ma naprawdę mocne uzębienie, którym miażdży najgrubsze muszle małż. W ten sposób można zabezpieczyć też żywca (lub za pomocą stalowego przyponu) i nocą ustawić się na kongera albo murenę. Można łowić przy otwartym lub zamkniętym kołowrotku. Na opisane zestawy wędkuje się o każdej porze roku, dnia i nocy.

Skorpena, ostrosz drakon i rekin błękitny to śmiertelnie niebezpieczne dla człowieka ryby, które można spotkać w trakcie wakacyjnego wypoczynku w Chorwacji, Słowenii czy Czarnogórze.

Dodaj komentarz