Czy mozna myc auta na myjni

Odpowiedź jest prosta – nie. Nie można myć aktualnie samochodu. W świetle nowych przepisów możemy wychodzić z domu tylko w sprawach związanych z niezbędnymi sprawami życia codziennego.

Mycie na myjni bezdotykowej może być bezpieczne i skuteczne, jednak powinno być traktowane jako dopełnienie detailingowego mycia ręcznego, które pomaga utrzymać perfekcyjny wygląd auta. Mycie samochodu na myjni bezdotykowej to koszt rzędu 10-20 złotych.

Najlepiej myć auto „od góry do dołu”, na tzw. „zakładkę”. Po jednej serii mycia można zrobić zmianę ruchu i czyścić „od dołu do góry”. Odległość lancy powinna wynosić od 30 do 50 cm.

Sprzęt na myjniach bezdotykowych nie zawsze jest szanowany przez użytkowników, dlatego nie używamy ani szczotek, ani gąbek, które być może wcześniej leżały w piachu. Po umyciu całego auta miękką gąbką, spłuczmy je ponownie wodą. Na sam koniec możemy skorzystać z opcji spłukania auta wodą z dodatkiem hydrowosku.

Tak, mycie gąbką na myjni bezdotykowej jest możliwe, ale zalecamy jednak rękawicę lub washpad. Mycie rękawica/washpadem następuje po myciu wstępnym, czyli po pianowaniu i spłukaniu.

Po pierwsze, szerokim łukiem należy omijać automatyczne myjnie. Są niedokładne i szkodliwe dla lakieru. Wbrew pozorom, ręczne mycie nadwozia zajmuje niewiele więcej czasu niż wjazd na „szczotki”. Gromadzący się na nich brud powoduje zarysowania, które później trudno usunąć.

Dodaj komentarz