Czy hortensja bukietowa może rosnac w donicy?

Wsadzamy je do gruntu wiosną. Hortensje bukietową można też hodować w donicach na balkonie lub tarasie, a nawet na parapecie w domu. Trzeba wtedy pamiętać o regularnym, dość obfitym podlewaniu.

Czy hortensja ogrodowa może rosnac w donicy?

Do uprawy w doniczce nadaje się w zasadzie każda hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla), choć bez wątpienia do uprawy doniczkowej najlepiej wybierać odmiany o ograniczonym wzroście, jak np. odm. 'Sybilla’, czasem sprzedawaną też pod nazwą 'Masja’.

Jak przechować hortensje w donicy przez zimę?

Hortensja w donicy powinna być zabezpieczona przed zimą poprzez owinięcie części naziemnej agrowłókniną. Jeżeli chodzi o system korzeniowy, to możemy go przezimować, okładając całą donicę styropianem. Donicę z hortensją można też przenieść do zacisznego, cieplejszego miejsca.

Kiedy sadzic hortensje do donicy?

Hortensje w doniczkach sprzedawane są nawet wczesną wiosną. Egzemplarze z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym, często już kwitnące, można sadzić właściwie przez cały sezon. Roślinę najlepiej jest umieścić w gruncie zaraz po zakupie, przy czym najkorzystniejszym czasem sadzenia hortensji jest jesień lub wiosna.

Czy hortensja bukietowa przezimuje w donicy?

Hortensje to rośliny spędzające zimę na zewnątrz. Jednak egzemplarze rosnące w pojemnikach (doniczkowe) można przezimować w pomieszczeniu, pod warunkiem, że będzie ono chłodne (temp około 5 st. C).

Jak uprawiac hortensje w donicy?

Przesadź hortensję po zakupie

Po zakupie rośliny warto przesadzić do większych pojemników, gdyż kupowane w kwiaciarni są zwykle uprawiane w małych doniczkach i podłożu torfowym, które szybko wysycha. Ziemia dla hortensji powinna być żyzna i próchnicza, a w doniczce koniecznie musi być odpływ i warstwa drenażu.

Czy hortensje można uprawiac w doniczce?

Hortensje to jedne z piękniejszych kwiatów zdobiących nasze ogrody. Ich kuliste kwiatostany są ogromne, w pięknych kolorach i nie ma się co dziwić, że każdy takimi chciałby cieszyć oczy, nawet jeśli nie posiada kwiatowego ogrodu. Na szczęście można je uprawiać w doniczkach.

Czy Podlewac hortensje zimą?

Jeśli nie pada akurat deszcz, warto rośliny podlewać (szczególnie gatunki zimozielone). Sposób ciecia hortensji zależy od tego z jakim gatunkiem mamy do czynienia. Hortensja ogrodowa – kwitnie na pędach dwuletnich, a pąki kwiatowe zawiązuje latem poprzedniego roku.

Kiedy przycinanie hortensji na pniu?

Najlepszym terminem cięcia prześwietlającego i sanitarnego jest wczesna wiosna, gdy ustąpią przymrozki. Nowo posadzone wiosną rośliny wymagają skrócenia. Wszystkie pędy przycina się do wysokości około 15 cm nad ziemią. Dzięki temu młody krzew rozwinie silny system korzeniowy.

Kiedy przesadzać hortensje do gruntu?

Hortensje przesadzamy do gruntu wiosną lub jesienią, kiedy ziemia nie jest zmarznięta. Im większa wilgotność podłoża, tym szybciej rośliny wytworzą silne systemy korzeniowe. Z tego względu krzewy przesadzane wiosną wymagają bardzo obfitego podlewania przez cały sezon wegetacyjny.

Dodaj komentarz