Czy gwiazda betlejemska kwitnie?

Poinsecja nadobna (Euphorbia pulcherrima) potocznie nazywana gwiazdą betlejemską, najpiękniej prezentuje się nie tylko w grudniu, ale przez cały okres kwitnienia – tj. listopad-marzec.

Jak często kwitnie gwiazda betlejemska?

Gwiazda betlejemska zaczyna przekwitać pod koniec lutego. Zamiast ją jednak wyrzucać, można zadbać o to, aby zakwitła w kolejnym roku. Należy przenieść ją w chłodniejsze miejsce, przyciąć pędy i nie podlewać. Po pewnym czasie roślina wypuści nowe pędy.

Jak dbać o kwiat gwiazdy betlejemskiej?

Pamiętajmy, że gwiazda betlejemska potrzebuje rozproszonego światła. Najlepiej rośnie w żyznej, próchniczej glebie o odczynie 5-6,5 pH. Warto raz na 2-3 tygodnie zasilać okaz nawozem do roślin kwitnących. Optymalna temperatura dla gwiazdy betlejemskiej to od 16 do 22 stopni Celsjusza.

Jak się nazywa gwiazda betlejemska kwiat?

Gwiazda betlejemska (Euphorbia pulcherrima) to tak naprawdę wilczomlecz piękny (inna nazwa to wilczomlecz nadobny). Roślina ta stała się nieodłącznym elementem bożonarodzeniowego krajobrazu. Wilczomlecz piękny pochodzi z Ameryki Środkowej.

Dlaczego gwiazda betlejemska nie kwitnie?

Do prawidłowego rozwoju gwiazda betlejemska potrzebuje temperatur z zakresu od 18 do 21 stopni Celcjusza. Należy unikać spadków temperatury poniżej 12 stopni, gdyż bardzo często powoduje to utratę liści przez roślinę. Nawet krótkotrwałe spadki temperatury są niekorzystne.

Dlaczego gwiazdy betlejemskiej zwijają się liście?

Gwiazda betlejemska źle reaguje na przeciągi. Mogą jej szkodzić zarówno powiewy zimnego, jak i ciepłego powietrza. W wyniku przeciągu liście poinsecji wiotczeją i zwijają się, a w końcu opadają. Dlatego doniczkę z gwiazdą betlejemską należy zawsze ustawiać w osłoniętych miejscach, daleko od okien i drzwi wejściowych.

Kiedy można przesądzać gwiazdę betlejemską?

Najlepszy termin na przesadzanie gwiazdy betlejemskiej (poinsecji) to maj (V). Gwiazda betlejemska jest żarłoczna, ale jednocześnie wrażliwa na zbyt duże dawki nawozów. Gdy jest przenawożona, żółknie i zrzuca liście.

Jak długo stoi gwiazda betlejemska?

Po przycięciu roślina powinna przez okres 4-6 tygodni stać w temperaturze około 15 stopni Celsjusza. W tym czasie dostęp światła nie ma dla niej żadnego znaczenia, rośliny nie należy ani podlewać, ani nawozić. Dopiero po upływie 6 tygodni doniczka z gwiazdą betlejemską powinna wrócić na swoje miejsce.

Jak długo wytrzymuje gwiazda betlejemska?

W warunkach poniżej 12 stopni, poinsecja marznie i gubi liście. Dlatego tak ważne jest, by nie kupować gwiazd betlejemskich na straganach, w miejscach gdzie kwiaty są narażone na niskie temperatury. Dobrze, by w czasie transportu roślinę owinąć folią, a po przyniesieniu do domu, pozostawić ją na parapecie na kilka dni.

Jaka odżywkę stosować do gwiazdy betlejemskiej?

Poinsecja Strong to specjalistyczny i wyjątkowo innowacyjny preparat przeznaczony do regeneracji wszystkich odmian poinsecji – gwiazdy betlejemskiej oraz innych roślin doniczkowych. Specjalna formuła ułatwia pobieranie składników pokarmowych, wzmacnia rośliny oraz przedłuża kwitnienie.

Dodaj komentarz