Czy funkie szybko rosną?

Funkie szybko rosną i tworzą masę okazałych liści, a do tego potrzeba sporo minerałów. Jeżeli rośliny nie były prawidłowo nawożone, po kilku latach w miejscu, w którym rosną, ziemia staje się jałowa. Dlatego trzeba funkie co roku zasilać.

Kiedy zaczyna rosnąć Funkia?

Białe lub fioletowe, dzwonkowate kwiaty host zebrane są w grona, pojawiające się od lipca do sierpnia. Niektóre odmiany kwitną aż do jesieni.

Jak szybko rozrastają się hosty?

Funkia (Hosta) Orange Marmalade sadzonka

Rośnie dość szybko, a tuż po kwitnieniu wypuszcza nowe przyrosty.

Co ile sadzić funkie?

Odstęp sadzenia: w zależności od odmiany od 30 cm do 60 cm. Glebę należy spulchnić i dodać humus albo kompost. Po posadzeniu można położyć grubą warstwę ściółki, która pomoże zachować wilgotność gleby.

Jak często Podlewac funkie?

Najodpowiedniejszym sposobem nawadniania funkii jest dostarczanie wody głęboko do korzeni. Zraszanie roślin powoduje często infekcje grzybowe grzybowe oraz poparzenia mokrych liści przez mocne słońce. W czasie suchego lata należy obficie podlewać ziemię wokół roślin raz na 5 – 6 dni, starając się nie moczyć liści.

Czy Funkia traci liście na zimę?

Jak osłonić funkie uprawiane w gruncie i w pojemnikach

Przemarznięte liście funkii trzeba systematycznie obrywać, gdyż mogą stać się siedliskiem chorób (np. wirusa HVX). Oddzielanie „przymrożonych” liści jest łatwe i nie powoduje uszkodzenia rośliny. Resztę liści wycina się, gdy całkowicie zżółkną.

Kiedy najlepiej sadzić żurawki?

Uprawa i sadzenie żurawek

Te pierwsze wysypujemy jesienią do skrzyni z ziemią, idealnie trzymanej w warunkach szklarniowych i czekamy na wzejście małych roślinek, które następnie rozsadzamy do donic. Wiosną możemy gotowe sadzonki przenieść na rabatę.

Kiedy obciąć funkie?

Po przekwitnięciu kwiaty funkii nie stanowią już raczej ozdoby, więc można je spokojnie usunąć. Nie wpłynie to negatywnie na rośliny, a dzięki temu będą mogły wytworzyć jeszcze więcej młodych, dekoracyjnych liści. Można też w tym czasie podzielić kępy starszych roślin aby uzyskać nowe sadzonki.

Kiedy można przesądzać funkie?

Najlepiej jest to robić jesienią kiedy jeszcze są liście abyśmy wiedzieli jak uformować kępę, która zostaje na następne lata. Hosty są długowieczne więc potrzeba je też odpowiednio nawozić, ale o tym później. Funkie można też przesadzać wiosną, jednak należy to robić jak młode liście są już widoczne.

Jak SIAC hosty?

20-22º C i przez cały okres do wschodów równomiernej wilgotności podłoża. Funkie wschodzą około 3-5 tygodni. Siewki pikujemy do doniczek, a na miejsca docelowe wysadzamy gdy rośliny będą mieć minimum 5 liści.

Dodaj komentarz