Czy dysk dla mężczyzn waży 2kg czy 3kg?

Dysk sportowy. Dysk sportowy ma ciężar dwóch kilogramów dla mężczyzn i jednego kilograma dla kobiet.

Ile waży dysk w rzucie dyskiem mężczyzn?

Dysk (przyrząd sportowy)[edytuj]

Podczas zawodów kobiety i młodzicy (do 15 lat) używają sprzętu o wadze 1 kilograma, juniorzy młodsi (w wieku 16 i 17 lat) korzystają z dysku 1,5 kilogramowego, juniorzy (18 i 19 latkowie) rzucają dyskiem o ciężarze 1,75 kilograma, a dysk dla seniorów waży 2 kilogramy.

Do kogo należy rekord Polski mężczyzn w rzucie dyskiem?

Aktualny rekord mistrzostw Polski seniorów w rzucie dyskiem wynosi 68,10 m i został ustanowiony przez Piotra Małachowskiego podczas mistrzostw w 2016 w Bydgoszczy.

Jaki jest rekord świata w rzucie dyskiem mężczyzn?

Aktualnym rekordzistą świata w rzucie dyskiem mężczyzna od 1986 z wynikiem 74.08 m jest Jrgen Schult (NRD). Wśród kobiet rekordzistką jest Gabriella Reinsch (NRD) z wynikiem 76.80 m w 1988.

Ile waży mlot Lekkoatletyka?

Zawodnik wykonuje rzut z koła o średnicy 2,135 m, otoczonego siatką ochronną. Kobiety rzucają młotem o wadze 4 kg (juniorki młodsze 3 kg), mężczyźni – 7,26 kg, młodzicy (do 15 lat) – 5 kg, juniorzy młodsi (16-17 lat) – 5 kg, juniorzy starsi (18-19 lat) – 6 kg.

Ile waży młot męski?

Kobiety rzucają młotem o wadze 4 kg, natomiast młodsze juniorki młotem o wadze 3 kg. Seniorzy rzucają młotem o wadze 7,26 kg.

Ile waży dysk dyskobola?

Rzut odbywa się z koła o średnicy 2,5 m otoczonego siatką ochronną o wysokości 4 m i wylotem z przodu 6 m. Aby rzut był ważny dysk musi upaść w wycinku koła o kącie 40 stopni. Dysk ma wagę dwóch kilogramów dla mężczyzn i jednego kilograma dla kobiet.

W jaki sposob rzuca się dyskiem?

Jaka jest technika rzutu dyskiem? Zawodnik staje w kole, tyłem do kierunku rzutu, następnie wykonuje obrót, trzymając dysk w wyprostowanej ręce. Kolejnym elementem jest wyrzucenie dysku. Tylko precyzja rzutu pozwala osiągnąć dalekie odległości.

Ile waży kulą do rzutu kulą dla mężczyzn?

Młodzicy (do 16 lat) muszą posługiwać się kulą ważącą 5 kilogramów, juniorzy młodsi (16-17 lat) – również 5-kilogramową, juniorzy starsi natomiast pchają kulę o wadze 6 kilogramów, a seniorzy korzystają ze sprzętu o masie 7,26 kilogramów.

Kto rzuca dyskiem w Polsce?

Piotr Małachowski (ur. 7 czerwca 1983 w Żurominie) – polski lekkoatleta, specjalizujący się w rzucie dyskiem. Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, zdobył srebrny medal w 2008 w Pekinie oraz w 2016 w Rio de Janeiro. Stawał na podium mistrzostw świata oraz Europy (także w gronie młodzieżowców).

Dodaj komentarz