Co zrobić z Zasuszonym bukietem?

Zasuszone płatki kwiatów doskonale sprawdzą się też jako ozdoba ramek na zdjęcia lub element własnoręcznie robionych świec. Suszone kwiaty ze ślubu mogą Ci także posłużyć do zrobienia niepowtarzalnej biżuterii. Dzięki temu zawsze będziesz miała przy sobie pamiątkę z tego wyjątkowego dnia.

Jak zachować bukiet ślubny?

Jeśli chcesz zachować swój bukiet ślubny na pamiątkę, zasusz go. Powieś bukiet kwiatami w dół w odpowiednim pomieszczeniu, które powinno być: przewiewne. ani zbyt zimne ani zbyt gorące, najlepiej jeśli temperatura będzie nieco niższa od pokojowej (na przykład 18-19 stopni)

Co zrobić z kwiatami po ślubie?

Kwiaty ze ślubu można wykorzystać m.in. do tworzenia:

  1. biżuterii.
  2. dekoracji w technice scrapbookingu lub decoupage.
  3. obrazów i dekorowania ramek ze zdjęciami.
  4. świeczek.
  5. soli do kąpieli.
  6. dekoracyjnego słoika wypełnionego kwiatami.
  7. konfetti na ślub bliskiej osoby.
  8. zdobienia świątecznych bombek.

Jak zachować bukiet?

Bukiet wiązany najłatwiej powiesić kwiatami w dół w miejscu suchym i przewiewnym. O ile suszenie bukietu wiązanego można załatwić w miarę prosto, to suszenie kwiatów układanych w tzw. mikrofonie florystycznym może być już naprawdę trudne, w wręcz niewykonalne.

Gdzie wyrzucić bukiet?

Kwiaty nie są wprawdzie resztkami jedzenia, ale można je wyrzucić do brązowego pojemnika. Zwiędłe i suche kwiaty cięte , a także doniczkowe (bez ziemi) wrzucajcie do odpadów bio. Brązowy pojemnik jest przeznaczony na odpady biodegradowalne. Powinny tam trafiać odpadki organiczne, ulegające naturalnemu rozkładowi.

Ile płacicie za bukiet ślubny?

Ceny kwiatowych bukietów ślubnych wahają się od 150zł do 400zł. Ceny bukietów z muszli i broszek od 300zł do 800zł.

Czy suszy się bukiet ślubny?

Po pierwsze, kwiatów nie powinniśmy suszyć, ponieważ może wróżyć to „ususzenie”, czyli koniec związku. Musimy też pamiętać o symbolice kolorów i gatunków roślin. Mimo że żółty kolor pięknie ożywia wszystkie kompozycje, symbolizuje zdradę, więc lepiej unikać go w naszym bukiecie.

Jak utrwalić bukiet?

Piękny bukiet kwiatów wart jest zachowania, jednak jak to bywa z kwiatami ciętymi, szybko zaczynają więdnąć. Można jednak spróbować zachować ich kształt oraz urodę nieco dłużej, konserwując je w wosku.

Jak się suszy bukiet kwiatów?

W pudełku wysypujemy cienką warstwę kaszy manny, wstawiamy do niego kwiaty i zasypujemy delikatnie. Po 2-3 tygodniach kwiaty powinny wyschnąć. Dzięki tej metodzie suszenia płatki kwiatów są gładkie, nie marszczą się i utrzymują intensywny kolor.

Czy można wyrzucić bukiet ślubny?

Bukiet

Nie tylko bukiet świadkowej można zostawiać w kościele. To samo można zrobić z kwiatami panny młodej. Wiele par decyduje się także zanieść je na cmentarz, na grób bliskiej osoby.

Dodaj komentarz