Co zrobić jak azalia Przekwitnie?

Czy obrywamy kwiaty azalii?

  1. Suche kwiatostany azalii koniecznie trzeba oberwać, aby nie marnować energii roślin na zawiązywanie owoców. …
  2. Jeśli suche kwiatostany w porę nie zostaną oberwane, na ich końcówkach zawiążą się małe strączki z nasionami. …
  3. Karłowatych odmian azalii japońskiej, możemy nie obrywać.

Jak długo kwitnie azalia doniczkowa?

Azalie rosnące w ogrodach kwitną na przełomie maja i czerwca. Odmiany sadzone w doniczkach, uprawiane w domach pochodzą od azalii japońskich i kwitną przez zimę aż do wczesnej wiosny. Domowe azalie nie mogą być posadzone w gruncie, bo są wrażliwe na niskie temperatury i nie przetrwałyby zimy!

Jak długo kwitną azalie?

Choć ogrodowe azalie kwitną zaledwie około miesiąca (a jeśli maj jest upalny – nawet krócej) to dzięki odpowiedniej pielęgnacji można odrobinę przedłużyć okres ich kwitnienia.

Kiedy kwitną azalie?

Kwitnienie krzewów przypada na maj-czerwiec. Dwie najczęściej uprawiane w ogrodach grupy to: azalie wielkokwiatowe – pokrój początkowo luźny, ale z wiekiem krzewy stają się zwarte, a ich liście przebarwiają się i opadają na zimę!

Jak przezimować azalie?

Jak już zostało wspomniane, zimowanie azalii nie sprawia trudności. Roślina zrzuca liście na zimę i jest bardzo wytrzymała na niskie temperatury. Krótko mówiąc, nie wymaga okrywania przed nadejściem mrozów.

Czy usuwać przekwitłe kwiaty azalii?

Usuwanie przekwitłych kwiatostanów stymuluje rośliny

Tak samo jest w przypadku rododendronów i azalii. Trzeba jednak wiedzieć, że chcąc mieć piękne przyrosty nowych pędów i lepsze kwitnienie w kolejnych latach warto zaraz po przekwitnięciu kwiatów dokonać ich oberwania.

Jak często Podlewac azalie w doniczce?

Azalia doniczkowa powinna mieć stale wilgotne podłoże w doniczce. Gdy zapominamy o regularnym podlewaniu, ziemia w doniczce przesycha, a wtedy kwiaty i liście więdną i najczęściej opadają. W takim przypadku należy doniczkę z rośliną wstawić do miski z wodą, by ziemia w doniczce nasiąkła wodą.

Jak Podlewac azalie w doniczce?

Podlewanie. Azalia nie lubi ani przesuszenia (kwiaty i młode pędy usychają), ani zalania (korzenie gniją). Woda do podlewania powinna być miękka, czyli najlepiej przegotowana i ostudzona. Nie należy zraszać kwiatów, ponieważ mogą się skleić i stracić ładne wybarwienie.

Kiedy przycinamy azalie doniczkowe?

Przycinanie pędów azalii można wykonać dopiero po przekwitnięciu. Pyza tym regularnie trzeba obcinać zwiędłe kwiaty i liście. Jest to ważne, aby niedoszło do ich gnicia.

Czy azalia japońska gubi liście na zimę?

Na szczęście azalia jest rośliną, która gubi liście na zimę. W przyszłym roku krzew zazieleni się ponownie i przy sprzyjających warunkach taki pozostanie do końca sezonu.

Dodaj komentarz