Co to za kwiat Alstroemeria?

Alstromeria, a poprawnie Alstremeria (Alstroemeria), to bylina należąca do rodziny krasnolicowatych (Alstroemeriaceae). Pochodzi z chłodnych, górzystych regionów Andów w Brazylii, Peru i Chile. Alstremeria osiąga średnio od 50-100 cm wysokości. Z jednego kłącza wyrasta po kilka pędów.

Czy alstroemeria jest wieloletnia?

Alstromeria z nowej serii o różowym kolorze kwiatów. Jest to odmiana wieloletnia zimująca w gruncie. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego. Dorasta do 65 cm wysokości, ma promieniste kwiatostany w formie baldaszków.

Kiedy kwitnie Alstroemeria?

Kwitnie od czerwca aż do przymrozków. Efektowne baldachowate kwiatostany, najczęściej złożone z kilku kwiatów, tworzą się na wierzchołkach pędów. Barwa kwiatów jest zróżnicowana, najczęściej żółta, różowa, łososiowa, płatki często są nakrapiane.

Gdzie sadzić Alstromerie?

Alstromeria powinna stać w jasnym miejscu, ale nie na pełnym słońcu. Latem można ją wystawić na balkon. Zimą wymaga temperatury 10-15˚C, co sprzyja zawiązywaniu pąków kwiatowych. Podłoże powinno być próchniczne, przepuszczalne, lekko kwaśne (pH 5,5-6) i umiarkowanie wilgotne.

Ile kosztuje Alstroemeria?

Ile kosztuje alstromeria

Cena pojedynczego waha się od 3 do 5zł. Koszt pędu alstromerii w kwiaciarniach, gdzie przeznacza się je na bukiety, rozpoczyna się od 3,5zł.

Czy alstroemeria jest trująca?

Skrzydłokwiat, Alstromeria oraz Cantedeskia zawierają nierozpuszczalne kryształy szczawianu, które powodują podrażnienie tkanek w ustach, na języku, w gardle i przełyku. Mogą wystąpić widoczne objawy kliniczne w postaci ślinienia, pulsowania w ustach, spieniania i wymiotów.

Jak przechować Alstromerie przez zimę?

Czy alstremerie są mrozoodporne

Zdecydowana większość z nich to rośliny wrażliwe na mróz i nadające się do uprawy jedynie w pojemnikach na balkonach i tarasach. Jeśli mają pozostać z nami na dłużej, zimę powinny spędzać w widnym, chłodnym pomieszczeniu (temp. ok. 6-10°C).

Jak zabezpieczyć Alstroemeria na zimę?

Jesienią należy wyciąć wszystkie pędy 5 cm nad ziemią i obsypać roślinę w promieniu 1 m grubą warstwą kory (10-15 cm) w celu zabezpieczenia przed mrozem. Rośliny uprawiane w pojemnikach należy przenieść do pomieszczenia o temperaturze ok. 0°C (może to być np. nieogrzewana piwnica lub garaż).

Jak przechować Alstromerie?

Może przetrwać w osłoniętym i okrytym miejscu łagodniejsza zimę ale najlepiej przezimuje w widnym pomieszczeniu w temperaturze 10 st. C. W ciepłym mieszakniu nie przezimuje. Uważa się, że bardziej odporne na mrozy są odmiany o pomarańczowych kwiatach.

Jak Eustoma?

Jak uprawiać eustomę w ogrodzie?

  1. Najlepszą porą do sadzenia eustomy do gruntu jest początek lipca. …
  2. Sadząc eustomę w ogrodzie, trzeba wybrać dla niej miejsce nasłonecznione lub w lekkim półcieniu. …
  3. Roślinę tę zasila się nawozem kompleksowym po raz pierwszy po 10-14 dniach od wysadzenia na stałe miejsce.

Dodaj komentarz