Co stosować na bliznę po cesarce?

Po około 2 tygodniach od cięcia, jeżeli rana jest zagojona, możemy zacząć smarować ją odpowiednim specyfikiem – 2 razy dziennie przez 3 miesiące. Osobiście sprawdziłam i polecam żel silikonowy BLIZAN.

Jaka maść po cesarce?

Maść silikonowa lub specjalne plastry z silikonem wykazują wysoką skuteczność w gojeniu a także zapobieganiu powstawaniu bliznowców. Preparaty z silikonem można zacząć stosować od razu po zdjęciu szwów. Składniki zawarte w masie perłowej dobrze wpływają na metabolizm komórek skóry, tym samym przyspieszają ich odbudowę.

Dlaczego blizna po cesarce Swedzi?

Dlaczego blizna po cesarce swędzi? Gojeniu się ran towarzyszy stan zapalny, który jest naturalnym zjawiskiem. Swędząca blizna jest jednym z objawów, przy czym jest to sygnał, że nasza skóra się regeneruje i naturalna bariera chroniąca organizm przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych jest odbudowywana.

Co nosić po cesarce?

Staraj się nosić obszerne ubrania, tak by zminimalizować podrażnianie blizny. Warto wiedzieć, że po cesarskim cięciu nie ma przeciwwskazań do karmienia piersią, jednak na początku możesz mieć problemy z niewystarczająca ilością mleka. Regularne przystawanie malucha do piersi sprawi, że pokarmu będzie coraz więcej.

Jaka maść na blizny po cesarce?

Po zdjęciu szwów – i gdy rana jest już zagojona – można zacząć stosować kremy i maści na blizny na bazie heparyny, alantoiny lub żele i plastry silikonowe, które wygładzają i zmiękczają skórę oraz rozjaśniają bliznę.

Jaki opatrunek na ranę po cesarce?

Osuszaj ranę jednorazowym, papierowym ręcznikiem. Dezynfekuj ranę 2-3 razy dziennie środkiem antyseptycznym, przeznaczonym do pielęgnacji ran. Używaj bawełnianej, przewiewnej bielizny (gumka majtek powinna znajdować się na wysokości pępka, tak aby nie ocierała rany).

Jak usunąć zrosty po cesarce?

Skuteczną i bezpieczną formą zachowawczej pracy z blizną po CC są techniki bezpośrednie oraz pośrednie z zakresu terapii manualnej, głównie: drenaż limfatyczny, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe i masaż głęboki, uzupełnione o autoterapię.

Co robić gdy rana po cesarce ropieje?

Najczęściej są one wywoływane przez bakterie z grupy gronkowców i paciorkowców. Bakterie te stanowią część flory fizjologicznej skóry. Ropień wymaga szczególnej uwagi. Należy wówczas naciąć ranę w miejscu ropnia celem ewakuacji i drenażu oraz zapobieganiu gromadzeniu się ropy.

Czy blizna po cesarce może się Rozejsc?

Cesarskie cięcie i powikłania

Nieprzyjemną pamiątką po cesarskim cięciu może być objaw Nitchego. Jest to rozejście blizny w jednym miejscu lub na całej jej długości, związane z trudnościami w jej gojeniu się, stanami zapalnymi lub z techniką cięcia.

Kiedy plastry na blizny po cesarce?

Po całkowitym zagojeniu rany (kiedy zejdą wszystkie strupy i pojawi się nowa tkanka) można zastosować silikonowe plastry Sutricon® CC na blizny po cesarskim cięciu.

Dodaj komentarz