Co robić z hiacyntami po przekwitnięciu?

Przekwitłe kwiatostany trzeba od razu odcinać, aby cebulka mogła wypuszczać nowe. Nigdy nie wolno natomiast usuwać liści, dopóki są zielone. Podlewać trzeba regularnie, aby ziemia w doniczce nie przeschła. W ten sposób tworzy się podstawy do tego, aby hiacynty w doniczkach kwitły przez wiele lat.

Co zrobić z akcentem po przekwitnięciu?

Po przekwitnięciu łodygę z kwiatostanem musimy wyciąć na wysokości ok. 2-3 cm od podstawy, czyli zostawiamy tylko króciutki kikutek i liście. Całość nie wygląda już zbyt reprezentacyjnie, więc możemy przestawić go w mniej eksponowane miejsce- nie zaszkodzi mu to.

Co zrobić z narcyzami w doniczce po przekwitnięciu?

Najpierw jednak trzeba pozwolić im spokojnie przekwitnąć do końca, postępując tak jak w przypadku cebulowych roślin rosnących w gruncie. A więc uciąć przy podłożu przekwitnięty kwiat, a potem nadal lekko podlewać i nawozić roślinę, pozwalając liściom zżółknąć i uschnąć w naturalny, spokojny sposób.

Co z cebulkami po przekwitnięciu?

Gdy liście całkowicie uschną obcinamy je, a cebulę wyjmujemy z doniczki. Obtrząsamy cebulki z ziemi i delikatnie usuwamy resztki korzeni. Można także tuż po przekwitnięciu przesadzić cebulki (jeszcze z liśćmi) do ziemi w ogrodzie i pozwolić im naturalnie zakończyć wegetację i wejść w okres spoczynku.

Jak dbać o hiacynty w doniczce?

Ziemia w doniczce powinna być wilgotna, dlatego należy roślinę regularnie podlewać. Jest to bardzo ważne w każdym okresie: wzrostu, kwitnienia i zimowania. Bardzo szkodliwy dla hiacynta byłby jednak zastój wody w doniczce. Nie należy też moczyć kwiatów, liści i cebulki.

Kiedy sadzić hiacynty w domu?

Czas, który wybierzemy na sadzenie hiacyntów do doniczek w dużej mierze zależy od tego, kiedy chcemy by zakwitły. Jeśli kwiaty mają pojawić się w grudniu, przygotowaniem cebul powinniśmy zająć się od 15 do 30 września. Rośliny sadzone od 1 do 15 października zakwitają w styczniu.

Jak pielęgnować cebulki hiacyntów?

Hiacynty najlepiej sadzić w przepuszczalnej i bogatej w próchnicę ziemi lub użyć specjalnej ziemi dla roślin cebulowych. Cebule hiacyntów doniczkowych sadzimy tak, by wierzchołki wystawały nad powierzchnię. Doniczkę z cebulkami ustawiamy w ciemnym, przewiewnym i chłodnym miejscu (temperatura powinna wynosić ok. 4 st.

Jak się przesadza hiacynty?

Można je zostawić w ziemi do wiosny, jednak najlepiej wykopać w połowie lipca, wysuszyć i przechować do jesieni. obcinamy liście i wyjmujemy cebulki z ziemi, pozwalamy im obeschnąć, następnie przechowujemy w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu aż do jesieni. W październiku sadzimy cebulki do ogrodu.

Co zrobić z krokusami w doniczce po przekwitnięciu?

Po przekwitnięciu krokusy nie nadają się do ponownego posadzenia w doniczkach. Wykorzystały już większość substancji zapasowych i nawet najstaranniejsza uprawa w domu nie pozwoli im odzyskać sił na tyle, żeby ponownie zakwitły w przyszłym roku.

Kiedy obcinać narcyzy po przekwitnięciu?

Roślinę oszczędnie podlewaj do czasu, kiedy liście całkowicie zżółkną i uschną. Wyjmij cebulki z doniczki, oberwij resztki liści i korzeni (nie wolno oderwać piętki, bo to może doprowadzić do uszkodzenia rośliny) i przenieś w przewiewne miejsce, gdzie się przesuszą i przechłodzą.

Dodaj komentarz