Co posadzić obok cisów?

Rosnące w pojemnikach karłowe gatunki iglaste ładnie wyglądają na tle kwitnących krzewów i roślin sezonowych, takich jak pelargonie, surfinie, werbeny, bratki, begonie lub niecierpki.

Jak szybko rośnie żywopłot z cisów?

Cisy rosną najwolniej ze wszystkich roślin iglastych: roczne przyrosty młodych egzemplarzy to zaledwie 3-4 cm. Starsze rośliny rosną zdecydowanie szybciej – pędy niektórych odmian wydłużają się nawet o około 10-15 cm rocznie.

Kiedy sadzić żywopłot z cisa?

Sadzonki cisa sadzi się wiosną lub wczesną jesienią, na przełomie września i października. Terminy te gwarantują dobre ukorzenienie się krzewów przed zimą, dzięki czemu mamy pewność, że ich korzenie nie przemarzną podczas mrozów.

Jak sadzić cis pospolity?

Sadzenie cisu

Cisy powinny być sadzone mniej więcej na taką samą głębokość na jakiej rosły w donicy. Cis zwyczajny (czy też cis pospolity) może być sadzony do ziemi prawie w każdym okresie z wyjątkiem zimy, kiedy ziemia może być zamarznięta. Rozstaw podczas sadzenia dobieramy w zależności od odmiany.

Co posadzić przed Cisem?

Zazwyczaj panuje tu też stała wilgoć w glebie co stwarza w miarę dobre miejsce do rozwoju dla niektórych roślin.

  • Hosty i bergenie. Wśród roślin, które dobrze rosną w miejscu cienistym i lekko wilgotnym są hosty i bergenie. …
  • Żurawki. …
  • Barwinek pospolity. …
  • Obiedka szerokolistna. …
  • Bluszcz pospolity.

Co można posadzić pod Cisem?

Wybierzmy więc różaneczniki, pierisy, tawułki czy golterie. Jeśli nie chcemy roślin kwitnących świetną alternatywą są hosty, których różnorodność kolorów i kształtów liści dadzą nam możliwość stworzenia pięknej, zielonej rabaty.

Jak szybko rośnie cis Hilli?

Hicksii, Hatfield czy Hillii). Roślina, której od początku zapewnimy komfortowe warunki, urośnie nawet do 30 cm rocznie. Jest wiele gatunków i odmian cisów, lecz wszystkie one mają wspólne cechy charakterystyczne.

Jaki cis najszybciej rośnie?

Cis pospolity (Taxus baccata)

Cis pospolity jest idealną propozycją na cięte żywopłoty. Charakteryzuje się on relatywnie szybkim tempem wzrostu. Doskonale nadaje się do kształtowania i formowania – w kule, stożki i inne kształty.

Czy cis nadaje się na żywopłot?

Żywopłot z cisa pośredniego to doskonały wybór, jeżeli chodzi o nasze ciągle zmienne warunki klimatyczne. Poza tym cis pośredni naprawdę dobrze znosi strzyżenie zarówno poziome, jak i pionowe – spalinowe nożyce na pewno mu nie zaszkodzą!

Kiedy można sadzić żywopłot?

gołym korzeniem), musimy zasadzić je w odpowiednich porach: i tak, drzewa i krzewy liściaste sadzi się po opadnięciu liści (około października) lub wczesną wiosną – przed zawiązaniem pąków. Natomiast żywopłot z gatunków iglastych najlepiej założyć pod koniec lata lub na początku jesieni (sierpień-wrzesień).

Dodaj komentarz