Co oznacza kwiaty tatuaż?

Symbolika kwiatów – tatuaże. Kwiaty są dość popularnym motywem do tatuowania zwłaszcza u kobiet. Kojarzą się z delikatnością, wdziękiem i urokiem.

Jakie kwiaty na tatuaż?

LILIA – jeden z najbardziej rozpoznawalnych kwiatów na świecie i świetny pomysł na tatuaż nie tylko dla kobiet! Według chrześcijan lilia reprezentuje Maryję oraz jej dziewiczą czystość i niewinność. Z kolei Grecy uważali lilię za symbol seksualności, płodności czy dobrobytu.

Co oznacza tatuaż niezapominajki?

stanowić symbol pamięci i tymczasowej rozłąki. Dodatkowo, niezapominajka tatuaż może symbolizować troskę o osoby chore lub z niepełnosprawnościami. Warto również wiedzieć, że niezapominajka stanowi symbol osób chorych na Alzheimera.

Jaki kwiat jest symbolem siły?

Koniczyna – symbol siły i życia

To właśnie dlatego koniczyna symbolizuje siłę i życie.

Co oznacza kwiat niezapominajki?

Jest to symbol zakochanych, gdy czeka ich tymczasowe rozstanie. Aby jedna połówka nie zdradziła drugiej podczas jej nieobecności, zakochani mają przy sobie niezapominajkę, Nasze babcie wierzyły, że jeśli ich córki, będące pannami, będą kładły na noc pod poduszkę kwiat niezapominajki, szybciej znajdą sobie mężów.

Co symbolizuje mak polny?

Symbolika maku

Mak powszechnie symbolizuje m.in. wieczny sen, wyobraźnię, pocieszenie, przyjemność. Polska to kraj polnego maku. W słowiańskiej tradycji ludowej był on rośliną pozwalającą na przekroczenie granicy między życiem i śmiercią oraz symbolem płodności.

Co oznacza goździk?

Goździki – kwiaty symbolizują odwagę, dzielność i zadowolenie. Ponieważ są to nieregularne i niejednorodne kwiaty, są także symbolem wyróżnienia. Wręczając bukiet z goździków osobie, chcesz pokazać, że jest ona wyjątkowa na tle innych ludzi. Goździk kojarzony jest z uczuciami.

Co oznacza kwiat stokrotka?

W mitologii nordyckiej stokrotka jest świętym kwiatem Frei, czyli bogini miłości, piękna i płodności. Dlatego stokrotka jest symbolem porodu, macierzyństwa i nowych początków. Dlatego możesz wręczyć stokrotki, jeśli chcesz pogratulować młodej matce.

Jaki kwiat symbolizuje zdrowie?

Czy kogoś zdziwi, że niepozorny kwiatek rumianku, który często spożywamy w formie naparu symbolizuje zdrowie? Taki kwiat, wręcza się osobie, która w naszym mniemaniu jest bardzo ładna. Dodatkowo jest to też symbol delikatności i tkliwości.

Co oznacza konwalia?

Konwalia uznawana jest za kwiat szczęścia, zgody, pomyślności i młodości. A przez to, iż jej piękne białe „dzwoneczki”, są tak delikatne i niepozorne – uznawana jest za symbol niewinności i skromności.

Dodaj komentarz