Co odstrasza cynamon?

Intensywny zapach cynamonu świetnie odstrasza mrówki, komary i inne owady. Zamiast kupować drogie środki chemiczne, skorzystaj z tego, co dała nam natura.

Czy cynamon pleśnieje?

Cynamon to przyprawa pochodząca ze Sri Lanki, która ma właściwości antybakteryjne. Stosowana głównie w kuchni, jest naturalnym środkiem zwalczającym pleśń, grzyby oraz odstrasza owady.

Czy cynamon działa na Ziemiórki?

Zabija przędziorki oraz powstrzymuje je przed rozprzestrzenianiem się na pozostałe rośliny domowe. Stosowany w formie oprysku, zapobiega rozprzestrzenianiu się rdzy, mączniaka prawdziwego oraz innych chorób grzybowych. Działa odstraszająco na mrówki, komary i ziemiórki.

Czy cynamon dziala na slimaki?

Podobnie odstraszająco zadziała cynamon na ślimaki w ogrodzie. Jego specyficzny, intensywny zapach przeszkadza ślimakom, więc rozsypanie go ma dobre działanie prewencyjne.

Czy cynamon dziala na mrówki?

Mrówki nie lubią zapachu cynamonu, więc uciekają ze wszystkich miejsc, w których go wyczują. Jeśli w ogrodzie macie mrowiska, to posypcie je cynamonem. Mrówki znajdą sobie inne miejsce.

Jak stosowac cynamon do kwiatow?

Weź sadzonkę, końcówkę korzeni posyp cynamonem i delikatnie wsadź do ziemi. Możesz też raz w tygodniu podlewać rośliny wodą z dodatkiem cynamonu, bo przyspiesza on też wzrost korzeni.

Jak zrobić ukorzeniacz z cynamonu?

Aby zastosować cynamon jako ukorzeniacz rozsyp mielony cynamon na ręczniku papierowym, a następnie obtocz w nim końcówkę sadzonki, która ma się ukorzenić. Pokryte cynamonem końce sadzonek umieszczamy w ziemi, po uprzednim przygotowaniu otworów na sadzonki (można je wydrążyć np. ołówkiem).

Czy cynamon jest szkodliwy dla roślin?

Cynamon zawiera m.in. aldehyd cynamonowy, epikatechinę, polifenole kumaryny, kwasy tłuszczone i witaminy. Wiele związków pozytywne oddziałuje nie tylko dla człowieka, ale także na rośliny. Cynamon działa przeciwgrzybicznie, przeciwwirusowo i antybakteryjnie.

Jak stosować cynamon na nornice?

Złamania wystarczy posypać przyprawą, dzięki czemu zabezpieczymy roślinę przed wnikaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Cynamon odstraszy również mrówki. Jeśli nie chcesz, by wchodziły do domu czy altany, wystarczy, że rozsypiesz w miejscach ich wędrówek zmieloną przyprawę. Zapachu cynamonu nie lubią także komary.

Czy storczyki lubia cynamon?

Storczyki a cynamon

Czasami podczas przesadzania storczyka do innej doniczki może przytrafić nam się złamanie niektórych korzeni. Aby je uratować, ułamany korzeń wystarczy zasypać cynamonem. Zapobiegnie to gniciu korzeni i w konsekwencji zepsuciu całej rośliny.

Dodaj komentarz